BAU Kıbrıs’a Hoş geldiniz

20 Yıllık Tecrübe

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, farklı kültürlere ve geçmişe sahip uluslararası öğrencilerin birlikte oldukları bir eğitim ortamı sunmaktadır. Alanında uzman, nitelikli akademik kadrosu ile öğrencilerini, küreselleşen dünyada gelecekteki kariyerlerine hazırlamayı amaçlamaktadır. Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi BAU Global Eğitim Ağı üyesidir. Tüm dünyaya fayda sağlayan, değerlerine bağlı küresel vatandaşlar yetiştirir. Bu ağdaki kurumlar sadece kendi ülkelerindeki akreditasyon kuruluşlarının belirlediği standartları karşılamakla kalmaz, aynı zamanda sundukları disiplinlerde de üst sıralarda yer alırlar.

Yeni Alayköy Kampüsünde Gastro Cafe, kütüphane, iki futbol sahası, iki tenis kortu, bilgisayar laboratuvarları, mimarlık stüdyoları bulunmaktadır. Ayrıca Kütüphane içerisinde “BAU Global Kütüphanesi” yer almakta olup; öğrencilerin çalışmaları için ihtiyaç duyabilecekleri her türlü basılı ve elektronik kaynaklar bulunmaktadır.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, öğrencilerine en iyi eğitim deneyimini sağlayabilmek için eğitmen başına düşen öğrenci sayısını mümkün olduğunca düşük tutar. Son teknolojilerle donatılmış akıllı sınıflarda eğitim alan öğrencilerin derslerinden en iyi şekilde verim alabilmeleri için sınıf başına düşen öğrenci sayısı oldukça azdır.

Üniversite bünyesinde birçok sosyal kulüp mevcuttur. BAU Kıbrıs, tüm öğrencilerin üniversite sınırları içinde hobilerini gerçekleştirebilmeleri, akademik ve sosyal olarak aktif bir üniversite deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.

BAU Global

BAU Global Eğitim Ağı kapsamında sanat, mimarlık, sosyal bilimler, fizik bilimleri, sağlık bilimleri ve hukuk gibi çeşitli alanlarda yüzlerce lisans, lisansüstü ve doktora programları bulunmaktadır. Öğrenciler başka bir kampüste bir dönem, bir veya iki yıl geçirebilir ve hatta çift diploma fırsatlarından yararlanabilirler.

Eğitim ağındaki üniversiteler arasında idari personel ve akademik personel değişimi mümkündür. Müfredatlar arasında denklik kurulabilir. Ayrıca, BAU’nun eğitim merkezlerinde öğrenciler için özel olarak tasarlanmış kısa süreli (birkaç hafta veya bir dönemlik) kurslar ve programlar düzenlenmektedir.

BAU Global Eğitim Ağındaki tüm üniversitelerin eğitim dili İngilizce’dir. Bu nedenle, standart İngilizce yeterlik sınavı ile değerlendirmede İngilizce seviyelerini yetersiz bulan öğrencilere en iyi şekilde İngilizce dil eğitimini sunmak için, üniversitelerin bünyesinde İngilizce hazırlık okulları bulunmaktadır. Ayrıca, bu öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirmeye yönelik olarak, BAU Global Eğitim Ağı Toronto ve Washington DC’de bulunan iki farklı dil okulunda İngilizce hazırlık programı sunmakta ve öğrencilere Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada’da İngilizce Hazırlık Programı okuma şansı vermektedir.

Üniversiteler

BAU Global Eğitim Ağı aşağıdaki eğitim kurumlarını içerir:

Rs-service

Türkiye

Bahçeşehir Üniversitesi
– İstanbul
Rs-service

KKTC

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi
-Kıbrıs
Rs-service

Gürcistan

BAU Uluslararası Üniversitesi
– Batum
Rs-service

A.B.D.

BAU Uluslararası Universitesi
– Washington D.C.
Rs-service

Almanya

BAU Uluslararası Berlin
University of Applied Sciences
Rs-service

Hong Kong

Xi’an Uluslararası Üniversitesi
-Xi’an, China
Rs-service

Ukranya

Ukrainian – American Concordia University
– Kiev,Ukrayna
Rs-service

Meksika

Universidad Politécnica de Puebla
– Puebla, Meksika
Rs-service

Vietnam

Foreign Trade University
– Hanoi, Vietnam

Akademik Merkezler

BAU Global Eğitim Ağı şağıdaki eğitim kurumlarını içerir;

Rs-service

İtalya

BAU Uluslararası Roma Akademisi
-Roma
Rs-service

Çin

BAU Uluslararası Hong Kong
-Hong Kong , Çin
Rs-service

Almanya

BAU International Köln
– Köln, Almanya
Rs-service

A.B.D.

BAU Silikon Vadisi
– San Francisco

Dil Okulları

BAU Global Eğitim Ağı aşağıdaki eğitim kurumlarını içerir;

Rs-service

Kanada

CES Toronto
Rs-service

Almanya

BAU International Köln
– Köln, Almanya
Rs-service

A.B.D.

BAU Silikon Vadisi
– San Francisco
Rs-service

Birleşik Krallık

Mentora Language Academy
– Plymouth

Çevrimiçi Kayıt Formu

ŞİMDİ BAŞVURUN
Hemen Bilgi Al
1
Merhaba, Bizimle iletişime geçebilirsiniz.