Öğrenci Dekanlığı Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Bahçeşehir Üniversitesi Kıbrıs’a Hoşgeldiniz!

Öğrenci Dekanlığı olarak en önemli misyonlarımızdan biri, siz BAU’lü öğrencilerimizin her türlü sorununu dinleyip, her konudaki dilek, istek, şikayet ve önerilerini üniversite yönetimine iletip, öğrenci ve yönetim arasındaki köprüyü kurmaktır. Görevimiz, sizlerin üniversitemizden akademik donanım ve yetkinlikle mezun olmanızı sağlamanın yanında, kişisel, kültürel, sosyal, yenilikçi, yaratıcı ve üreten BAU’lüler olarak yetişmenizi sağlamaktır.

Biz, Bahçeşehir Üniversitesi Kıbrıs Öğrenci Dekanlığı olarak sizin üniversitemizdeki hayatınızı zenginleştirmek ve kolaylaştırmak için her türlü imkanı yaratmayı hedefliyoruz.

Dekanlığımız tarafından yürütülen öğrenci kulüpleri, yaşamınıza renk ve çeşitlilik katıp, içinizdeki potansiyeli keşfetmenizde çok büyük imkanlar sağlayacaktır.

BAU’lü olmak bir ayrıcalıktır!

Hepinize sonsuz başarılar, mutlu ve verimli bir üniversite yaşamı dilerim.

Öğrenci Dekanlığı Hakkında

Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerin üniversite yaşamına adaptasyonunu sağlayarak yaşam kalitesini yükseltmek için kişisel, kültürel, sosyal ve profesyonel anlamda gelişimlerine desteğini hissettiren, sorunlarına ilgili idari ve akademik birimlerle işbirliği içinde çözüm üretmeye çalışan, etkin ve verimli bir öğrenim ortamı sunmayı hedefleyen idari bir birimdir. Öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını koruyarak topluma yararlı bireyler haline gelmelerini sağlamak amacı ile ulusal ve uluslarası alanlarda başarılı olmaları yönünde desteklemek görev kapsamı içerisindedir. Öğrencilere danışmanlık yaparak yaşam becerilerini ve bireysel potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarını hedefler.

  • Öğrencilerin üniversite yaşamına ilişkin sorunlarını dinler, ilgili idari ve akademik birimlerle işbirliği içinde sorunlara çözüm arar,
  • Kültür sanat ve spor alanlarında çalışmalar  yapar,
  • Öğrenci topluluklarının etkinliklerine katkı sağlar,
  • Öğrencilerin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalar yürütür,
  • Öğrencilere daha etkin ve verimli bir öğrenim ortamı oluşması için destek sağlar,
  • Öğrenci kulüplerinin ve topluluklarının açılmalarını ve işleyişlerini yürütür, yapacakları organizasyonlar için yardımcı olur,
  • Gönüllü öğrencilerden oluşan gruplara danışmanlık yapar, öğrencilere yaşam becerileri kazandıracak ortamlar sağlar,
  • Üniversitede öğrenci yaşamının kalitesi ile ilgili düşüncelerin paylaşılabileceği, her türlü sorunun dinlendiği, çözüm odaklı bir birimdir,

Sıkça Sorulan Sorular

Kulüp etkinliğinde uyulması ve dikkat edilmesi gereken kurallar?

Yazılı olarak Öğrenci Dekanlığına bildirilmemiş ve onay almadan Üniversite içinde ya da dışında gerçekleştirilmiş kulüp faaliyetlerinin belirlenmesi halinde, izinsiz faaliyette bulunan kulübün faaliyeti durdurulabilir ya da kulüp faaliyetine son verilmektedir., Yapılacak olan etkinlikler sınav ve tatil dönemleri göz önünde bulundurularak düzenlenir. Yapılacak etkinliğin içeriğine göre ilgili bölümlere ve öğretim elemanlarına duyuru yapılır. Etkinlik başlangıç saatleri ders saatleri göz önüne alınarak belirlenir. Etkinliğin sonunda soru-cevap bölümü için zaman ayrılır. Yapılan etkinliğin geri bildirimi ve etkinlik sırasında çekilen fotoğraflar arşivlenmek ve Dekanlık sayfasında yayınlanmak üzere Öğrenci Dekanlığına iletilir. Yapılan etkinliklerde Öğrenci Dekanlığı’ndan izin almak kaydıyla sponsorluk anlaşmaları yaparak etkinliklere mali kaynak sağlanır.

Kulüp kurmak istiyorum, nasıl kurabilirim?

Öğrenci Kulübü kurmak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki prosedürü uygulayarak kulüp kurabilirler. Öğrenci Dekanlığı’ndan, Kulüp Başvuru Formu, Kulüp Ana Tüzük Formu, Yönetim Kurulu ve Üye Listesi Formu temin edilerek eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Kulübün aktif üye sayısı en az 10 (on) olmalıdır. Kulübün Akademik Danışmanı bulunması gerekmektedir. Detaylı bilgi için kulü ana tüzüğünü okuyunuz.

Hemen Bilgi Al
1
Merhaba, Bizimle iletişime geçebilirsiniz.