BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI ÖNLİSANS PROGRAMI (İngilizce)

Bilgisayar ProgramcılığıÖnlisans programının vizyonu, öğrencilerimizi evrensel değerlere, programcılık yetkinliklerine sahip, kendine güvenli, programlama sayesinde karar verme gücü yüksek, bilgisayar programcıları olarak yetiştirmektir. Tüm dünyada bilişim ve internet teknolojilerindeki son yıllarda hızla artan gelişmeler, programlamaya olan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır.  Bu bağlamda Bilgisayar Programcılığı önlisans programı bu ihtiyaca cevap vermek üzere öğrencileri mezuniyet sonrasında bilişim dünyasında etkili bir biçimde rol almaya hazırlayacak kalitede bir eğitim ve öğretim vermek üzere hazırlamıştır.

Programdan mezun olanlar, KKTC ve Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada sanayi                         kuruluşları, yazılım firmaları, bilgisayar satış ve teknik destek firmaları, bankalar, sigorta şirketleri, Ticari kuruluşlar, İnternet servis sağlayıcıları, internet yayıncılık şirketleri, radyo-televizyon şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, ulaştırma, eğitim, lojistik firmaları  ve hizmet sektöründe yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında geniş iş imkanına sahiptirler.

İŞLETME ÖNLİSANS PROGRAMI (İngilizce)

İşletme Yönetimi Ön Lisans Programı’nın amacı çeşitli ölçeklerde faaliyet gösteren işletmelerin gereksinimlerini karşılayacak nitelikli eleman  yetiştirmektir.

İşletme Yönetimi Ön Lisans Programı’nın vizyonu,  öğrencilerimizi evrensel değerlere, yönetim ve liderlik sorumluluğuna sahip, verimli, kendine güvenli, karar verme gücüne sahip, işletme yöneticisi olarak yetiştirmek;  mezuniyet sonrasında küresel rekabet ortamında etkili bir biçimde rol almaya hazırlayacak kalitede bir eğitim ve öğretim vermektir.

Bölüm mezunları devlet kurumları ile çeşitli özel kuruluşlarda çalışabilirler. Mezun öğrenciler çeşitli devlet ve özel sektör kuruluşlarının tüm bölümlerinde çalışma olanağı bulabilirler. Büyük ve küçük işletmelerde finansman, muhasebe, pazarlama, personel, satın alma ve halkla ilişkiler bölümleri, çeşitli devlet kuruluşlarının muhasebe, personel bölümleri ve vergi daireleri, yatırım ve finans kurumları, kamu ve özel bankalar, çalışma alanlarıdır.

Çevrimiçi Başvuru Formu

ŞİMDİ BAŞVUR
Hemen Bilgi Al
1
Merhaba, Bizimle iletişime geçebilirsiniz.